KAMUOYU DUYURUSU

Yüreğimiz yanıyor.

Sınırlarımızın ve bölgenin güvenliğini sağlamak maksadıyla Suriye/İdlip’te görevli Türk Silahlı Kuvvetleri’ne mensup birliklere yönelik olarak Suriye rejim güçlerince düzenlenen hain saldırıda 33 vatan evladı şehit olmuş, 39 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

Türk askerini hedef alanmenfur saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve köklü bir devlettir. Öncelikle bütün diplomatik yollar kullanılmak suretiyleTürk Silahlı Kuvvetleri’neyönelik saldırıların durdurulması ve süratle gereken cevabın verilmesinin, devletimizin önceliği olması gerektiğini değerlendiriyoruz.

Suriye rejiminin insanlığa karşı işlediği suçların bir an önce durdurulması maksadıyla ASTANA ve SOÇİmutabakat süreçlerinin gereği ilgili taraflar başta olmak üzere tüm uluslararası toplumu üzerlerine düşen görevi ivedilikle yerine getirmeye davet ediyoruz.

Her zaman Türk Milleti’nin ve onun bağrından çıkan kahraman ordumuzun yanındayız.

Kahraman şehitlerimize tanrıdan rahmet, yüce Türk Milleti’ne, Türk Silahlı Kuvvetleri’neve şehitlerimizin aile ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralı kahraman askerlerimizeacil şifalar diliyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her kademesinde görev yapan emekli personel ile asker kökenli derneklerimizin mensupları olarak verilecek her türlü göreve hazırız.

Saygılarımızla. 28.02.2020

Türkiye Emekli Subaylar Derneği

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği

Türkiye Muharip Gaziler Derneği

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği