Afrin Harekatı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 20 Ocak’ta başlattığı Afrin harekatı başarıyla devam etmektedir. Bu harekatta Mehmetçiğin sergilediği fedakarlık ve kahramanlık, asil ve vakur duruşu göğsümüzü her zaman kabartmaktadır. 100 sene önce Türk olan bu topraklarda Mehmetçiğin varlığı, vatanımızın bekası ve bölge barışı konusunda kararlılığımızın bir ifadesidir.

 

Afrin’de ele geçirilen tepelere şanlı Türk Bayrağının dikilmesi, 68 sene önce Kore’de, 44 sene önce Kıbrıs’ta savaşan gazileri son derece mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır. Bunu en iyi hissedenler şüphesiz, savaşı yaşayan gazilerdir.

 

Kahraman ve muzaffer ordumuza sınır ötesi harekatta başarılarının devamını diliyoruz. Fikren ve fiziki olarak her zaman şanlı ordumuzla beraberiz.  Bunun bir ifadesi de gazilerimizin topluca askerlik şubelerine müracaat ederek, şanlı ordumuza katılma istekleridir.

 

Güney sınırlarımız ateş çemberi. Ortadoğu, riyakar emperyalist güçlerin rant alanı. Dikkate alınmazsa bağımsızlığımız, toprak bütünlüğümüz ile birlikte bekamız tehdit altında. Topyekun olarak, tüm milli gücümüzle her türlü tehlikeyi milli birlik ve beraberlik içinde bertaraf etmeliyiz. Türk milleti olarak buna muktediriz.

 

Asırlardır Türk yurdunu koruyan kahraman ordumuz, dün olduğu gibi bugün ve yarın da vatanımıza yönelik her türlü tehlikeyi bertaraf edecek güç ve kudrete sahiptir. Bu konudaki inancımız ve güvenimiz tamdır.

 

Harekatta şehit olan askerlerimizi rahmetle anıyor, yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.

 

TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ GENEL YÖNETİM KURULU